Menu

Od 31. srpna se v Doksech uskuteční 37. ročník řezbářského sympozia

28. 08. 2022

V Památníku Karla Hynka Máchy v Doksech se od středy 31. srpna do soboty 3. září uskuteční tradiční setkání mistrů řezbářů a všech, kdo se zajímají o dřevo a umění.

rezbarske_sympozium_doksy

„Řezbářská sympozia jsou v posledních letech velmi populární a spojení tradičního řemesla s atmosférou zahrady památkově chráněného Památníku K. H. Máchy v Doksech bude jistě pro návštěvníky mimořádným zážitkem,“
uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Řezbářství patří mezi umělecká řemesla, která si v posledních letech získala četné příznivce a obdivovatele. Na zahradě nejstaršího dochovaného stavení v Doksech svoji tvorbu představí umělci z různých koutů Čech, profesionálové i amatéři. V pátek 2. září od 17 hodin v rámci sympozia zahraje známý provodínský písničkář Petr Bratršovský.

Sympozium, které není tematicky nijak omezeno, nechává autorům prostor pro vlastní invenci. Účastníky setkání jsou profesionální řezbáři i amatéři všech věkových kategorií.

„Návštěvníci mohou nahlédnout řezbářům přímo pod tvořící ruce a sledovat, jak se kus hrubě tesaného dřeva mění v umělecké dílo, nebo si některé techniky pod dohledem umělců vyzkoušet, proto je akce oblíbená i u žáků základních i středních škol,“ doplnila Jaruška Vondrová, vedoucí Památníku K. H. Máchy.
Připravila Anna Vašková.

www.liberecky-kraj.cz
www.facebook.com/libereckraj/
https://twitter.com/Libereckykraj/
www.instagram.com/libereckykraj/