Menu

Novela zákona na ochranu klientů cestovních kanceláří nabude účinnosti

21. 06. 2018

Klienti cestovních kanceláří budou už o letošních prázdninách ještě více chráněni při svých cestách na dovolenou. 1. července totiž nabude účinnosti nová právní úprava o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu, kterou připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj. Díky ní tak každý zákazník před zakoupením zájezdu obdrží přesné informace nejen o nakupovaných službách, ale i o způsobu jejich zajištění pro případ úpadku cestovní kanceláře.

mmr_939

Na tiskové konferenci 21.června ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová uvedla: „Novelu jsme připravovali s ohledem na co největší ochranu zákazníků cestovních kanceláří. Lidé za koupi dovolené vynaloží nemalé peníze, a tak si ji zaslouží prožít bez zbytečných stresů a nepříjemností. Jde o další krok v naší dlouhodobé snaze hájit zájmy klientů cestovních kanceláří co nejvíce.“
Dne 1. července 2018 začne fungovat tzv. garanční fond. Roční příspěvek do garančního fondu bude činit 0,1 % z tržeb za zájezdy (popř. spojené cestovní služby). Novelou tak Česká republika plní směrnici EU. Díky srovnatelné právní regulaci ve všech členských státech EU a EHP (Evropského hospodářského prostoru) bude posílena jak ochrana zákazníků, tak i přeshraniční prodej zájezdů a cestovních služeb.
Připravil Vilém Frček.

www.mmr.cz

 

Czech specials
Restaurace Novoměstský pivovar
travelcon