Menu

Noc Hotelů

25. 01. 2018

Hoteliéři otevírají své hotely rezidentům. Poznejte své město očima turisty!

Prezident Asociace hotelů a restaurací České republiky Václav Stárek, Lenka Pluhařová z Pražské informační služby – Prague Ccity Tourism a generální ředitel Clarion Congress Hotelu Prague a Miroslav Bukva byli mluvčími tiskové konference, kterou Asociace hotelů a restaurací České republiky uspořádala 25. ledna 2018 v Praze-Vysočanech k Noci Hotelů. 26. ledna 2018 se totiž pro obyvatele lokalit, kde se hotely nachází: v Praze, Brně, Karlových Varech, Olomouci a v několika městech Středočeského kraje, na jednu noc otevřou dveře mnoha hotelů. Tento den a večer budou hoteliéři již podruhé ve svých hotelech vítat obyvatele čtvrtí, ve kterých podnikají.
Smyslem akce Noc Hotelů je poděkovat místním obyvatelům za vstřícnost k turistům, nabídnout jim nový zážitek v jejich městě, a také zdůraznit, jak cestovní ruch (respektive peníze, které se díky útratám turistů a dalších hotelových hostů dostávají do veřejných rozpočtů) přispívá ke zlepšování jejich životní úrovně. Hosté Noci Hotelů budou mít možnost nahlédnout do zákulisí hotelů a setkat se se zajímavými lidmi. Budou moci poodhalit zázemí hotelového provozu a objevit, co vše hoteliéři dělají pro životní prostředí, pro udržitelnost života ve svých městech a pro šíření jejich dobrého jména.
Organizátorem projektu Noc Hotelů je Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR ČR) ve spolupráci s magistráty a radnicemi měst, jejich turistickými centrálami a dalšími partnery. V Praze AHR ČR spolupracuje s Pražskou informační službou – Prague City Tourism, s Magistrátem hlavního města Prahy, Správou Pražského hradu, Národní Galerií a Muzeem hl. města, kteří se do projektu zapojují nabídkou zlevněných vstupných na vybrané památky.
Akci zpestří zajímavý doprovodný program. V každém hotelu budou připraveny speciality šéfa kuchyně. Hosté ale mohou Noc Hotelů také využít pro romantický pobyt, aniž by se účastnili společenských aktivit. Noc Hotelů je možné zakoupit i jako dárkový voucher. Nejnižší symbolická cena za dvoulůžkový pokoj činí 777 Kč pro dvě osoby včetně snídaně, DPH a všech poplatků. Možnost rezervace pokojů platí do vyčerpání kapacity.
„Jsme rádi, že se akce po minulém ročníku rozšířila na další města a stane se jistě do budoucna stejnou tradicí, jako například Noc muzeí, kostelů apod. Věříme, že Noc Hotelů bude příležitostí objevit a zažít něco nového pro všechny. Zároveň bychom chtěli nechat hosty nahlédnout pod pokličku našich hotelů, protože hoteliéři se nestarají pouze o svou obsazenost, ale každý z našich kolegů se snaží dělat také něco navíc, pro své okolí, životní prostředí a pro potřebné. Není tajemstvím, že cestovní ruch přímo i zprostředkovaně generuje mnoho pracovních a obchodních příležitostí pro obyvatele měst,“ uvedl k Noci Hotelů prezident AHR ČR Václav Stárek.
Rezervace si mohou zájemci udělat na webových stránkách www.NocHotelu.cz.

www.NocHotelu.cz Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials