Menu

Nepomucká pouť láká na pestrý program

16. 05. 2019

O víkendu 18. – 19. května se bude v Nepomuku konat slavná a hojně navštěvovaná pouť k příležitosti svátku sv. Jana Nepomuckého. Bohatý kulturní program a staročeský jarmark doplní klasické pouťové atrakce a stánky. Připraveno je množství hudebních a divadelních vystoupení, stánky s farmářskými potravinami a řemeslnými výrobky, soutěže pro děti, zpřístupněné památky a další překvapení.

O pouti to v Nepomuku žije! Jedná se bezesporu o nejpopulárnější a nejnavštěvovanější nepomuckou událost v rámci celého roku. Nejde jen o atrakce, ale o živý multižánrový městský festival pro celou rodinu.
Zahajovací koncert pouti můžete navštívit již v pátek v kostele sv. Jakuba. Zahraje a zazpívá klavírista Martin Vydra. Hlavní hvězdou sobotního hudebního programu bude zpěvačka Olga Lounová a kapela V3Ska. Ale i další vystupující vám zlepší náladu. O víkendu bude přímo na ulici vystupovat např. Panoptikum Maxe Fische, Rytíři ze Žichovic, Švejk band, Lakuna a Strašlivá podívaná. Dále zde bude tradičně velké množství pouťových atrakcí, tradiční i novodobé stánky, ukázky řemesel, výstavy, otevřená muzea a památky, a samozřejmě poutní mše … A pozor na vystoupení je obvykle vstup zdarma (pokud není uvedeno jinak)!
Tedy konkrétně místo po místu, stručně a přehledně: Akce se odehraje tradičně na náměstí A. Němejce (pouťové atrakce, stánky) ale i na dalších místech (nejen) v centru města jako jsou: kostel sv. Jana Nepomuckého (mše a poutní obřady), kostel sv. Jakuba (koncert vážné hudby, meditační oáza), Malá letní scéna (koncerty), Přesanické náměstí a Kostelní ulice (řemeslné stánky, historické atrakce, pouliční umělci, šermíři …), areál stavebnin Unibrick (hudební a taneční vystoupení, rockové kapely, soutěže a atrakce pro děti, Sokolovna (Pouťová – hraje Minimax, Když se sejdem), Pizzerie Marshall (Andy Mambo, Kabát revival Plzeň), pivovar Zlatá kráva (prohlídky s degustací piv) a Kavárna Zelenohorská pošta (Young Selectazz, DJ Hlava, B.J.B.).
Celé centrum města bude uzavřené pro dopravu a protože je očekávána účast několika tisíc lidí, jsou na okrajích města připravená značená návštěvnická parkoviště zcela zdarma.
Připravila Šárka Boušková.

www.pout.nepomuk.cz


Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new