Menu

Nejlepší nabídka pro gurmány je v turistické oblasti Pálava a Lednicko-valtický areál

24. 06. 2019

První ročník soutěže, který organizovala po vzoru města Brna Centrála cestovního ruchu Jižní Morava, přinesl jasnou odpověď, která turistická oblast jižní Moravy je gurmánům nejvíce zaslíbená (vyjma města Brna, jehož gastronomické podniky jsou hodnoceny samostatně). Po slavnostním vyhlášení, které proběhlo 20. června v legendárním brněnském retro hotelu Myslivna, můžeme s hrdostí oznámit – v Gourmetu jsme nejlepší!

Výběr podniků byl dvoukolový. Nejprve jednotlivé destinační společnosti, gastroasociace a osobnosti z oboru nominovaly zařízení, která podle nich nabízí v regionu nejlepší služby. Opakující se podniky postoupily do finále a následně je anonymně testovaly trojice hodnotitelů. Šlo o odborníky, novináře nebo influencery z Česka i blízkého zahraničí.

„Jsem velmi rád, že se podařilo Centrále cestovního ruchu Jižní Morava rozšířit již zavedený a prestižní brněnský Gourmet do jednotlivých oblastí regionu Jižní Morava, a tím představit místní gastro scénu, za kterou stojí za to cestovat,“ dodal Radek Galousek, předseda certifikované destinační organizace Pálava a LVA, která byla zodpovědná za prvotní nominace podniků z turistické oblasti Pálava a Lednicko-valtický areál.

Komisaři posuzovali především chutě, atmosféru, prostředí a personál a snažili se hodnotit z pohledu běžných návštěvníků, turistů. Názory na hodnocení se mohou lišit, i tak nezbývá než 50 brněnským a 36 jihomoravským podnikům, které se v letošním ročníku do gastro průvodce probojovaly, gratulovat.

A kdo se tedy v Gourmetu Jižní Morava stal absolutním vítězem?

„K výsledkům našich gastro podniků mohu dodat pouze jediné – fantastický úspěch a velká gratulace vítězům i všem, kteří postoupili do finále, kde jsme například v kategorii restaurace měli  dokonce 4 zástupce. Takového úspěchu nedosáhla žádná jiná turistická oblast,“ dodal Radek Galousek.

Kompletní informace, včetně výsledků, nominací a členů hodnotící komise najdete na www.gourmetjiznimorava.cz
-RG-  

www.gourmetjiznimorava.cz
www.palava-lva.cz
www.zahradaevropy.cz 
www.gotobrno.cz/ochutnejte

www.palava-lva.cz/projekty/31082/


Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar