Menu

Nejdelší stezka čtyřlístkového štěstí

24. 07. 2022

Sběratel s největší sbírkou čtyřlístků představil v Pelhřimově neuvěřitelnou kolekci 20 036 čtyř- a více-lístků, z nichž ve spolupráci s pelhřimovským Muzeem rekordů a kuriozit vytvořil v zahradě muzea 56,1 metru dlouhou stezku štěstí lemovanou tisíci a tisíci výhradně čtyřlístků. Chodník čtyřlístkového štěstí bude zapsán do České knihy rekordů.

dobry_den_-_ctyrlistky

Jaroslav Kosina z Mikulčic našel a do své unikátní kolekce vznikající od r. 1996 zařadil a pečlivě zalaminoval dokonce i po jednom desetilístku a jedenáctilístku, což je absolutní rarita.

Od Miroslava Marka st. navíc v Pelhřimově dostal při této příležitosti ojedinělý historický čtyřlístek, který byl nalezen a vylisován 11. září 1955 na Lipně. Čtyřlístek byl nedávno objeven v zapomenutém deníku z vojny desátníka Marka, nar. v r. 1934. Nápad s takovýmto dárkem přišel i z toho důvodu, že podle starého zvykosloví sice čtyřlístek má přinášet štěstí (tím pádem by ho měl mít pan Kosina nepřeberné množství), jenže to platí pouze o čtyřlístku darovaném! Takže čtyřlístkové štěstí i pro Jaroslava Kosinu, který nepřeberné množství čtyřlístků sám rozdal! Možná i proto ho štěstí neopustilo, když loni se jeho stavení o 2 ulice vyhnulo ničivé tornádo, které zasáhlo právě i Mikulčice.
Připravil Miroslav Marek.

www.muzeumrekor­duakuriozit.cz
www.dobryden.cz
  

Archiv