Menu

Na Táborská setkání si lidé koupili přes 12 tisíc vstupenek

17. 09. 2019

28. ročník třídenního festivalu Táborská setkání v neděli 15. září skončil. Z hlediska návštěvnosti nelze hovořit o rekordním ročníku, ale počet diváků byl více než slušný. V předprodeji, v online systému nebo na místě si lidé koupili celkem 12300 vstupenek. Vstupné se vybíralo pouze na Žižkovo náměstí. Přesné číslo bude známo v průběhu týdne.

„Počet prodaných vstupenek považujeme za úspěšný,“ uvedla Martina Suchá, vedoucí Odboru kultury a cestovního ruchu Městského úřadu v Táboře. K celkovému počtu návštěvníků je třeba přičíst volné vstupenky, zahraniční delegace, účinkující, VIP hosty a v neposlední řadě i pořadatele.

Letos si na festivalu odbyly premiéru vratné kelímky, kdy si návštěvník koupil nápoj do nádoby se zálohou 50 Kč. Kelímek mohl vrátit a dostal zpět zálohu, nebo si ho odnesl domů jako suvenýr. Město Tábor pořídilo 10 tisíc kelímků se třemi motivy (motiv Táborská setkání, motiv 600 let založení města a obecný motiv s táborskými symboly). Lidé nevrátili a odnesli si domů 3940 kelímků.  V sobotu se na stáncích objevily ještě zapůjčené kelímky s motivem Prahy, které byly připraveny v záloze. „Do Brna s kelímky na umytí se jelo jen jednou, a to po skončení festivalu,“ řekla Martina Suchá.
Připravil Luboš Dvořák.

www.taborskasetkani.eu

Výsledek obrázku pro mesto tabor logo

 

 

Czech specials new