Menu

Na konci roku přijede do Prahy přes 700 tisíc návštěvníků

01. 12. 2018

Podle odhadu Prague City Tourism se v prosinci v Praze ubytuje 650 tisíc hostů, z toho až 280 tisíc přijede do hlavního města oslavit Vánoce a příchod nového roku. Dalších 80 tisíc návštěvníků přijede na jeden den za vánočními nákupy a trhy.

„Letos v prosinci, a především v období Vánoc a oslav nového roku očekáváme, že Praha v počtu návštěvníků obhájí rekordní čísla z loňska. Nepočítáme sice s výrazným přírůstkem celkové návštěvnosti, ale vzhledem k neustále se zvyšujícímu počtu hostů z České republiky předpokládáme, že by jejich počet v prosinci mohl stoupnout o 10 % oproti loňsku,“ říká tisková mluvčí Prague City Tourism Barbora Hrubá.
Konec roku v Praze tráví nejčastěji Evropané. Ve větší míře přijíždějí především Francouzi, Italové, Rakušané, Slováci, Britové a Rusové. Početně budou v prosinci převládat Němci, Rusové nebo například Britové, nejpočetnější skupinou z mimoevropských zemí budou občané Spojených států amerických. Letos byl zaznamenán překvapivý enormní nárůst návštěvnosti Ukrajinců, ve třetím čtvrtletí jich přijelo o celých 57,9 % více než loni, předpokládáme, že tento pozitivní trend vydrží minimálně do konce roku.
Připravila Barbora Hrubá.

www.prague.eu

www.praguecitytourism.cz

logo144    

 

 

 

 

Czech specials
travelcon
Restaurace Novoměstský pivovar