Menu

Muzeum města Prahy uzavřelo své objekty

14. 03. 2020

Na základě rozhodnutí Vlády ČR o vyhlášení stavu nouze jsme uzavřeli od dnešního dne 13. 3. 2020 do odvolání všechny objekty Muzea hlavního města Prahy. Všechny doprovodné programy byly zrušeny již ve středu 11. 3. 2020.

Vzhledem k aktuální situaci jsou všechny naše expozice a výstavy uzavřeny, ale nechceme ztratit s našimi návštěvníky a příznivci kontakt. Na našich webových stránkách www.muzeumprahy.cz jsou připraveny ke zhlédnutí virtuální a webové výstavy. Nově je to prezentace 3D modelu sbírkového předmětu Madona ze Staroměstské radnice nebo webová výstava z cyklu Předmět sezóny Holby a holbičky – sklo Inwald a další.

Nově jsme na našich webových stránkách v “PRO VEŘEJNOST” zřídili sekci pro děti 5 – 15 let. Zde si mohou rodiče pro své děti, které ještě neumějí číst, stáhnout vystřihovánky a omalovánky s tématikou Lagweillova modelu a take dějin Prahy. Pro starší děti zde budou ke stažení pracovní listy a každou středu budeme zadávat nový úkol pro děti ve věku 12 – 15 let, který bude založen na pátrání v minulosti města Prahy.

Cílem je neztratit kontakt s našimi návštěvníky a nabídkou alternativních aktivit pro děti budovat vztah dětí a mládeže k historii a našemu muzeu.
Připravila Martina Hoffmanová.

www.muzeumprahy.cz

 

Czech specials new