Menu

Mars Wrigley při příležitosti Světového dne ústního zdraví připomíná

19. 03. 2021

Mars Wrigley při příležitosti Světového dne ústního zdraví připomíná důležitost žvýkání žvýkaček bez cukru. Pečují o zdravý chrup i psychickou pohodu.

svtov_den_stnho_zdrav

Světová organizace zubních lékařů (FDI) vyhlásila 20. březen za Světový den ústního zdraví. Jeho cílem je šířit osvětu, znalosti a rady, jak přistupovat k péči o zuby i ústní dutinu. Společnost Mars Wrigley tuto iniciativu podporuje, proto si tento den připomínáme vzděláním a podporou budování zdravých návyků dentální hygieny, mezi které patří také žvýkání žvýkaček bez cukru pomáhající udržovat zdravý chrup.

Studie, kterou v roce 2019 uskutečnila londýnská univerzita King’s College London, zahrnující 17 odborných článků z oblasti dentální medicíny zjistila, že žvýkání žvýkaček bez cukru může významně zabránit tvorbě zubního kazu. Jedná se doposud o nejrozsáhlejší systematickou odbornou analýzu zabývající se účinností žvýkaček bez cukru na zdraví ústní dutiny. Mars Wrigley se k této celosvětové iniciativě zaměřené na osvětu a podporu zdravých návyků v péči o ústní dutinu připojuje a připomíná, že díky žvýkačkám bez cukru můžeme o svůj chrup pečovat a chránit jej kdekoliv jsme. Žvýkání žvýkaček bez cukru pomáhá neutralizovat kyseliny v ústní dutiny způsobující vznik zubního povlaku, a tím nám pomáhají udržovat chrup zdravý a čistý.

Tento měsíc si rovněž připomínáme první výročí začátku práce z domova pro mnoho lidí, jejichž povolání to umožňuje. „Home-office“ má určitě svoje výhody, ale co se týče našeho dentálního zdraví, tak podle Světové zdravotnické organizace (WHO) současná pandemie přispívá k nárůstu míry zubního kazu ve světě – téměř 3,5 miliardy lidí trpí onemocněním ústní dutiny. WHO navíc uvádí, že přibližně 5–10 % nákladů vynaložených na zdravotní péči v industriali­zovaných státech je utraceno na léčbu a ošetření zubního kazu.

Při práci z domova také často bojujeme s udržením pozornosti a soustředěním se – i s tím může žvýkání žvýkaček pomoci. Vědecké studie opakovaně potvrzují, že jedním ze způsobů uvolnění napětí a zlepšení soustředění je právě žvýkání žvýkaček. Několikaletý výzkum ukázal, že žvýkačka pomáhá snižovat duševní i fyzické napětí, snižuje stres, pomáhá lidem uvolnit se a tím zvyšuje také jejich produktivitu.

Společnost Mars Wrigley je odborníkem v oblasti žvýkaček už více než sto let. Dlouhodobě sbírá informace o rozličných způsobech, jak je lidé využívají, a zatímco příchutě a tvary se neustále vyvíjejí, důvody, proč lidé žvýkají se v průběhu časů nemění. Od péče o ústní dutinu až po zlepšování nálady, žvýkačky bez cukru nám pomáhají se o sebe starat různými způsoby.
Připravila Kateřina Čajanková.

https://sduz.cz/  
www.who.int
www.fdiworlddental.org
www.mars.com
den_ustnho_zdrav__log  fdi_log  who_log

mars_cr_log 

Czech Specials
Side VSH