Menu

Knihu pražské botanické zahrady Pelargonie pokřtili Spejbl s Hurvínkem

09. 04. 2021

Botanická zahrada hl. m. Prahy uvedla do prodeje novou knihu Pelargonie. Jejího křtu se tentokrát ujaly loutkové postavy Spejbla a Hurvínka. Loutkoherci Divadla Spejbla a Hurvínka si pro tuto příležitost připravili krátkou scénku, ve které Spejbl za pomoci publikace z pera tria odborných kurátorek pražské botanické zahrady sází muškáty. Dění kolem toho svérázně komentují Spejbl a Hurvínek, a to hlasem herce a loutkáře Martina Kláska. Publikace Aleny Novákové, Jarmily Skružné a Evy Smržové provází celým světem rodu Pelargonium, seznamuje čtenáře s botanickými druhy i odrůdami, které se u nás běžně pěstují. Autorky radí, jak pelargonie pěstovat, jak o ně pečovat, a také se věnují způsobům jejich množení. Knihu je možné zakoupit v botanické zahradě či objednat na webu www.botanicka.cz. Její cena je 349 Kč.

„Velmi si vážíme podpory Divadla Spejbla a Hurvínka, kterou věnuje našim aktivitám. Tentokrát se jeho protagonisté s chutí ujali křtu naší nové knihy. Již v roce 2013 si Spejbl a Hurvínek v doprovodu loutkoherců v naší zahradě v rámci projektu Kořeny osobností vysadili lípu japonskou. Věřím, že ještě bude příležitost, abychom v naší spolupráci s divadlem pokračovali,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

„Spejbl s Hurvínkem představili zasvěcenou knihu o muškátech ‚Pelargonie‘. Koho povolanějšího pozvat do říše rostlin než naše ‚Homo tilia‘, tedy kluky lipové, navíc pan Spejbl pohnojil, co mohl, a muškáty mu bují jako divé! Radujme se! Jaro je tu,“ doplnila Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

Díky péči odborných kurátorek spravuje botanická zahrada v Troji jedinečnou sbírku pelargonií. Část této kolekce je běžně k vidění v expozicích. Doposud je však celý areál z důvodu vládních nařízení pro veřejnost uzavřený.

Na scénku ze křtu knihy Pelargonie se můžete podívat
ZDE.

Titul Pelargonie je možné
objednat na www.botanicka.cz/pelargonie. Botanická zahrada hl. m. Prahy zahájila letos 52. sezónu, a tak prvních 52 čtenářů získá knihu i s podpisy autorek.
Připravila Darina Miklovičová.

www.botanicka.cz
www.facebook.com/…ahradaPraha/
www.instagram.com/…hrada_praha/

www.spejbl-hurvinek.cz
www.facebook.com/DivadloSH
twitter.com/Hur­vinekSpejbl
www.instagram.com/divadlosh
 

  

Czech Specials
Side VSH