Menu

Klára Dostálová: Město Slaný má hned několik opravdu zajímavých projektů

11. 10. 2019

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová dnes navštívila Královské město Slaný, kde s panem starostou Martinem Hrabánkem a dalšími představiteli města řešila nejpalčivější problémy. Mezi ně patří rekonstrukce a revitalizace rozsáhlých projektů, které dají městu zase o něco hezčí tvář. Ministryně mluvila především o možnostech podpory z národních dotačních programů a využití evropských fondů v novém programovém období.

„S panem starostou Hrabánkem, zastupiteli i panem tajemníkem jsem mluvila nejen o tom, jak to vypadá s jejich aktuálně podanými žádostmi o dotace, ale probírali jsme i další možnosti dotací. Ať už šlo o peníze na školy, veřejné budovy, brownfieldy, sociální bydlení či sportoviště. Jedním z hlavních témat je nyní budoucí programové období evropských dotací, tak jsem nastínila chystané novinky z našeho Integrovaného regionálního operačního programu, které budou představeny v pondělí na Roadshow IROP. Zajímala jsem se také o aktuální projekty města, třeba právě o záměr přeměny starého téměř vybydleného domu na kvalitní městské nájemní i sociální bydlení nebo rekonstrukci místního zámečku a zámecké zahrady,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Debata se při setkání stočila také k novému stavebnímu zákonu a všemu co s tím souvisí. Následovala prohlídka budovy zámečku a parku Benar, kdy město odkoupilo chátrající zámeček za symbolickou cenu. V současné době řeší možnosti rekonstrukce a revitalizace parku. Na závěr byl představen interiér bývalého Okresního domu, který postupně prochází nákladnou kompletní opravou.
Připravil Vilém Frček.

www.mmr.cz

 

Czech specials new