Menu

Je to tady! Festival A. Dvořáka Příbram startuje v květnu!

13. 05. 2021

Po loňském odkladu a letošním vynuceném čarování s termíny přichází od organizátorů Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram konečně dobrá zpráva. Ministerstvo kultury představilo plán rozvolnění, což přináší možnost uskutečnit alespoň malou část programu již v průběhu května a června. Ostatní koncerty 52. ročníku, včetně závěrečného koncertu Klánských, byly přesunuty na termíny od konce srpna do poloviny října 2021. Přijměte tedy co nejsrdečnější pozvání na čtyři živá open-air hudební setkání a přijďte si užít kulturu naplno.

hfad_52_napodruhe

Na co se můžete těšit?

29. 5. 2021      Skety na nádvoří Galerie L. Kuby v Březnici

Festival každoročně přináší koncert na pomezí klasické hudby, který svým charakterem a výběrem ansámblu osloví i publikum, které běžně na koncerty klasické hudby nechodí. Pro rok 2021 přijal pozvání stále populárnější a cappella sextet Skety.

5. 6. 2021        Opereta Gala na nádvoří Svaté Hory
Franz Lehár studoval housle a skladbu na pražské konzervatoři, kde mu Antonín Dvořák poradil, aby se věnoval komponování hudby – díky tomuto impulsu se stal jedním z předních světových operetních skladatelů. Program sestavený z předeher a árií z operet Veselá vdova, Země úsměvů, Paganini a Giuditta zazní na nádvoří Svaté Hory.

26. 6. 2021      Vilém Veverka na nádvoří Galerie L. Kuby v Březnici
Koncert předního hobojisty Viléma Veverky je spojen s vernisáží výstavy, na které tento charismatický umělec představuje svoji druhou lásku: fotografování.

27.6. 2021 Czech Brass v Letním kině Příbram (Nový rybník)
Žesťový soubor tvoří hráči s bohatou orchestrální, sólovou i komorní činností. Czech Brass v čele s předním českým trumpetistou Markem Zvolánkem se představí v dílech romantických i soudobých.


Termíny ostatních koncertů najdete na stránkách www.hfad.cz a také na facebookovém profilu festivalu www.facebook.com/hfad.

Nenechte si ujít jednu z prvních příležitostí, jak si po mnohaměsíčním půstu užít koncerty ve skutečném, nikoliv virtuálním prostoru. Festival A. Dvořáka Příbram se těší na všechny příznivce a nabízí nevšední zážitky.


Při návštěvě koncertů je nutné dodržovat aktuální vládní nařízení, což znamená:

Připravila Radka Svobodová.

www.hfad.cz
www.facebook.com/hfad

Czech Specials
Side VSH