Menu

FlixBus nabízí možnost přepravy kol nejen na sezónních linkách

18. 06. 2019

Doprava má na svědomí okolo 30 procent emisí oxidu uhličitého v ovzduší. Lidé by tak měli dobře zvážit, které dopravní prostředky budou k přepravě využívat. Letadla a auta, ať už sdílená nebo ne, přispívají ke znečištění životního prostředí nejvíce. Oproti tomu cyklistika, městská i cykloturistika, se nabízí jako dopravní prostředek, který je šetrný ke klimatu a pozitivně přispívá i k utužování pevného zdraví jedince. Myslete na to při vaší cestě do práce i plánování příští dovolené a vezměte si jízdní kolo s sebou

Dle studie UBA (Německé agentury pro životní prostředí) z roku 2014 je uhlíková stopa u dálkových meziměstských autobusů 32 g na osobokilometr. Těsně tak porážejí vlaky s 42 g/osbkm a na plné čáře předbíhají osobní automobily se 142 g/osbkm i letadla s 211 g/osbkm. Zelené autobusy FlixBus jsou ekologickou špičkou mezi dálkovými dopravními prostředky.

Právě dálkové autobusy FlixBus totiž můžete využít i k přepravě jízdního kola do cílové destinace. „Udržitelná a ekologická mobilita je jednou z našich hlavních priorit. Různými prostředky se snažíme našim zákazníkům pomáhat snižovat jejich vlastní uhlíkovou stopu spojenou s cestováním. Například na trase z Liberce do Prahy jsme v nedávné době nainstalovali nosiče pro až tři jízdní kola. Pokud chtějí udělat více pro své zdraví a spojit cestu autobusem s jízdou na kole, stačí vystoupit na Černém Mostě a do centra Prahy dojet na kole,” uvádí mluvčí FlixBusu Martina Čmielová. 

Autobusy můžete využít i pro plánování aktivní cykloturistiky v zahraničí, například v okolí jezera Bled nebo u Balatonu. Každý FlixBus z Prahy do těchto destinací má v zadní části speciální nosič na kola. Stačí si zajistit rezervaci nosiče, kolo přivést k autobusu a řidič jej do nosiče bezpečně upevní. 

FlixBus svým zákazníkům navíc nabízí i možnost kom­penzovat produkci CO2 na konkrétní cestě. Zaškrtnutím políčka během procesu rezervace můžete souhlasit s malým příspěvkem (obvykle 1 až 3 % ceny jízdenky) a přispět tak k ochraně životního prostředí. Tento příspěvek slouží ke kompenzaci cesty a funguje jako dar, který je investován do dalších projektů snižujících vypouštění emisí do ovzduší.

FlixMobility se v posledních letech snaží posouvat udržitelnost hromadné dopravy v různých oblastech. Po loňském spuštění prvních dálkových elektrobusů v Německu a ve Francii společnost v nedávné době oznámila, že  čtyři její vlaky FlixTrain jsou nově poháněné zelenou elektřinou z obnovitelných zdrojů, zatímco konkurenční provozovatelé vlaků ještě stále využívají elektřinu (částečně) produkovanou uhelnými elektrárnami významně znečišťujícími ovzduší.
Připravila Martina Čmielová.

www.flixbus.cz
Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar