Menu

Dubaj otevřela motoristům nové silnice k areálu EXPO 2020

06. 01. 2020

Dubajský úřad pro dopravu a správu silnic (RTA) v prosinci dokončil další fázi projektu dopravní infrastruktury v hodnotě tří miliard dirhamů (přes 18 miliard Kč). Od konce posledního měsíce loňského roku tak mohou motoristé v Dubaji využívat nové přístupové cesty k areálu světové výstavy EXPO 2020. Silnice v této oblasti o délce osmi kilometrů a nadjezd dlouhý 1,4 km jsou primárně určeny právě pro usnadnění přístupu milionů návštěvníků na EXPO 2020.

Vzhledem k obrovskému rozsahu projektu byla silniční výstavba rozdělena do šesti fází. V současné době jsou hotové tři. Nyní stavbaři pracují na EXPO Road (silnici EXPO) a Sheikh Mohamed bin Zayed Road (silnici šajcha Muhammada bin Zajda Nahajána). V rámci projektu se křižovatka silnic Emirates Road a Expo Road proměnila na křížení nadjezdů a podjezdů tak, aby byl zajištěn plynulý provoz všemi směry.

V souladu s přestavbou se kapacita silničních cest zvýšila z 10.000 na 23.700 vozidel za hodinu. Kromě zkrácení doby přepravy se díky jejich modernizaci zlepší také dopravní průjezdnost na veletrh EXPO nebo na dubajské letiště Al-Maktúm.

Očekává se, že na světovou výstavu EXPO 2020 zavítá na 12 milionů lidí, počet návštěv by mohl dosáhnout rekordních 25 milionů. V průběhu šesti měsíců, kdy se bude akce konat, by branami mělo každým dnem projít přibližně 145.000 návštěv­níků. Nicméně areál bude schopen pojmout až 300.000 osob denně.

Přístup na výstaviště mají usnadnit prodloužené také linky metra a rovněž tři hlavní vchody. Motoristům bude sloužit 30.000 parkovacích míst, uvedl server thenational.ae.
Zdroj ČTK.


www.expo2020dubai.com

Výsledek obrázku pro expo 2020 logo