Menu

Dominikánská republika představuje plán na obnovu turismu zaměřený na ochranu zdraví

27. 08. 2020

Luis Abinader Corona, prezident Dominikánské republiky, představil soubor iniciativ, které by měly čelit výzvám, jež vyvstaly během pandemie COVID-19. Tyto iniciativy by měly zajistit Dominikánskou republiky jako destinaci bezpečnou pro cestování.

dlouha

Plán na zodpovědnou obnovu turismu v odpovědi na COVID-19, jenž bude řízený samotným prezidentem, si klade za cíl jednak chránit zdraví, blahobyt a bezpečnost turistů a jednak podpořit udržitelné oživení turistického sektoru. „Naším cílem je minimalizovat efekty pandemie a usnadnit obnovu cestovního ruchu s důrazem na zdraví, maximalizovat potenciál pro vytvoření nových pracovních pozic a pro ekonomický růst a podpořit udržitelný rozvoj sektoru,“ řekl prezident Abinader.

Ministr cestovního ruchu, David Collado, během dnešní konference zmínil, že nová vláda spolupracuje společně s Národní asociací hotelů a turismu Dominikánské republiky (ASONAHORES), aby lépe pochopila a mohla adresovat jak obavy turistů, tak potřeby sektoru.

„Soustředíme se na kontinuální růst sektoru a zároveň na image naší země,“ poznamenal ministr. „Věříme, že společně překonáme výzvy, které nám pandemie přinesla a zajistíme, že Dominikánská republika i nadále zůstane nejoblíbenější destinací v regionu pro mezinárodní turisty, kteří přijíždí jak na dovolenou, kvůli businessu, investičním příležitostem, či zde našli svůj druhý domov.“ 

Vládní plán poskytuje soubor opatření s cílem zajistit zdraví a bezpečí residentů i návštěvníků. Tyto iniciativy zahrnují i nové mezinárodně certifikované zdravotní protokoly a budou pokrývat opatření pro celý sektor, včetně restaurací a barů.

Mezi opatření spadá:

Podle posledních informací vlády je tento plán v procesu certifikace World Travel and Tourism Council’s Safe Travels a Bureau Veritas. Oba dva jsou světoví lídři v certifikacích v rámci sektoru.

Tento plán bude spravovat nový turistický kabinet vedený prezidentem a spadající pod Ministerstvo cestovního ruchu. Do kabinetu budou integrovány instituce, které přímo ovlivňují sektor a budou společně monitorovat dopad a efektivitu každé implementované iniciativy.

Plán na obnovu turismu zaměřený na ochranu zdraví bude doplněn o plán na efektivní komunikaci mezi všemi kanály a kontaktními místy pro turisty a partnery, aby bylo zřejmé, že Dominikánská republika je bezpečnou destinací pro turismus. Komunikační plán zahrnuje školení, detailní materiální, nepřetržité aktualizace a optimalizaci vyhledávacích mechanismů.

www.godominicanrepublic.cz
www.facebook.com/…nrepublic.cz