Menu

Dominikánská republika mezi čtyřmi zeměmi Ameriky, které proočkují veškerou populaci během roku 2021

06. 04. 2021

Podle deníku The New York Times je Dominikánská republika na seznamu zemí na americkém kontinentu, které v tomto roce pro očkují celou svou populaci. V závěsu za Chile a USA se Dominikánská republika umístila společně s Uruguayí na třetím místě.

Jedná se o významný ukazatel zodpovědnosti a efektivity, s jako uvláda Dominikánské republiky převzala prezidentský mandát. Její národní program „Vacúnate RD” (Očkuj se Dominikánská republiko) nejen kontroluje, ale také efektivně zmírňuje nakažlivou a smrtící pandemii COVID-19, která od počátku roku 2020 sužuje svět.

V Dominikánské republice je více než 730 tisíc lidí, kteří byli naočkováni první dávkou vakcíny a nyní jsou v procesu úplné imunizace druhou dávkou vakcín Coronavac od čínské laboratoře Sinovac a Covishield vyráběné Indickým sérovým institutem vzorec AstraZeneca. Tento týden země obdržela 1,5 milionu dávek antivirotika, z nichž většina bude použita od 24.března pro aplikaci druhých dávek. Proces se mezitím nezastaví, protože probíhá očkování pedagogického personálu plánované Ministerstvem školství i nezávislého zdravotnického personálu.
Připravil Národní turistický úřad Dominikánské republiky.

www.godominicanrepublic.cz
www.drtravelcenter.com/es 

Czech Specials
Side VSH