Menu

Den Země ve Žďárských vrších 13. dubna 2019

21. 03. 2019

Chaloupky vás zvou na 9. ročník putování po Žďárských vrších a okolí Nového Města na Moravě. Letos je akce inspirována evropskou přírodou a krajinou. Připraveny budou trasy od 5 do 100 km. Stokilometrová trasa startuje již 12. 4. ve 20 hodin od žďárského vlakového nádraží. Na trasy 50, 40, 30 a 25 můžete vyrazit od 7:30 od Horáckého muzea v Novém Městě. Kratší trasy 20, 15, 11, 10 a 5 km začínají na stejném místě od 10 hodin. Nejkratší trasa, určená hlavně dětem s rodiči, povede za evropskými pohádkami.

Po návratu čeká na všechny účastníky občerstvení. Nejkratší trasy jsou doplněny také tvořivými dílnami pro děti. V průběhu celého dne je v muzeu připravena úniková hra Do Evropy. Účast v ní je nutné objednat předem na telefonním čísle: 603 789 898. 
Cena startovného 2 Kč za každý kilometr, pro dvě nejkratší trasy 30 Kč/os, rodinné vstupné 70Kč. V ceně startovného je účastnický list, popisy tras, vstupné do Horáckého muzea a drobné občerstvení, pro děti drobné odměna a tvořivá dílna. Akce si klade za cíl podpořit využití vlastních nohou při seznamování s Novoměstskem. Letos také seznamování se s evropskou přírodou. Akci podpořilo Nové Město na Moravě a kraj Vysočina. 

Chaloupky o.p.s.  
se dlouhodobě věnuje jednodenním i pobytovým programům pro školy s ekologickou a přírodovědnou tématikou. V rámci programů děti a dospělí zažijí pobyt v přírodě, pozorování rostlin a živočichů, krmení hospodářských zvířat na dětské farmě, rukodělné činnosti a spousty dalších doteků přírody a života na venkově. Chaloupky nabízejí svoje programy na šesti pracovištích v Kraji Vysočina – Kněžice, Velké Meziříčí, Horní Krupá, Krátká, Baliny a Zašovice.
Připravila Alice Hradilová.

www.chaloupky.cz

chal_log

Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar