Menu

Co nás čeká v Klášterech Český Krumlov během následujících měsíců

30. 06. 2020

Letní sezona je již za dveřmi, přijměte tedy pozvání na náš program v Klášterech Český Krumlov.

kalstery_cesky_krumlov

V červenci jsou pro všechny ratolesti připraveny nejrůznější aktivity. Těšit se můžete na Klášterní příběhy, kterými vás provede mnich, či jeptiška. Rozjímat v poklidných prostorách klášterů můžete při Tajemné stezce klášterní zahradou, vedoucí místy, kam se návštěvníci běžně nedostanou. Dvakrát týdně je připraveno Letní kino v klášterní zahradě s pestrou nabídkou od dokumentů až po filmovou klasiku.  Program letního kina najdete na www.klasteryck.cz

V průběhu celého léta hrajeme rodinnou Středověkou hru, plnou záludných úkolů a hádanek. Během putování kláštery poznáte celý areál, děti i dospělí si přijdou na své a nudit se určitě nebude nikdo.   Putování ukončíte v Interaktivní expozici lidských dovedností se všemi jejími lákadly. V minulých letech oblíbená hra prošla zásadní proměnou a můžete se tak těšit na nové výzvy! Novinkou letošního léta je Cesta klášterními zahradami, při níž budete na čerstvém vzduchu s pracovním listem plnit nejrůznější úkoly a dozvíte se mnohé o historii i současnosti Klášterních zahrad. Tyto zahrady budou celé léto také sloužit jako odpočinkové místo v srdci Krumlova s možností zapůjčení společenských i pohybových her. Některá nedělní dopoledne jsou v zahradách určena rehabilitačnímu cvičení. 

Komentované prohlídky expozic věnované klariskám, minoritům, životu v klášterech a klášterní architektuře, můžete navštívit denně. Pro letošní léto připravujeme dvě Večerní klášterní komentované prohlídky. 25. července můžete ochutnat regionální produkty a na vlastní kůži vyzkoušet klasická řemesla na Klášterním dvoře.

V červenci se těšte na 22. ročník Festivalu staré hudby. Opravdovým zážitkem bude zahajovací noční koncert Duchovní hudby Kvinterna, za svitu svící. Chystá se také koncert Jihočeská filharmonie, nebo koncerty účastníků a lektorů pěveckých a interpretačních kurzů. 

Po aktivně stráveném dni si odpočiňte v oddechovém centru a jeho příjemné předzahrádce. Kromě klasických dezertů ochutnáte také dobrůtky dle tradičních receptů a poctivou kávu.
Připravila Nikola Moricová.

www.klasteryck.cz

 

Czt
Side VSH