Menu

Cestující společnosti KLM mají v rámci evropských letů k dispozici Wi-Fi

26. 04. 2021

Od druhé poloviny dubna je ve všech letadlech Boeing 737 flotily KLM instalovaná Wi-Fi technologie. Bezdrátové internetové připojení je dostupné na evropských letech společnosti KLM, cestující mají na výběr ze tří internetových balíčků: Messaging, Surf a Stream.

Společnost KLM uzavřela spolupráci se společností Viasat, která bude bezdrátové připojení na palubách letadel KLM poskytovat. Společnost Viasat instaluje do konce letošního roku do KLM letadel celkem osmnáct Wi-Fi technologií. Připojení k internetu je pasažérům umožněno připojením přes evropský satelit společnosti Viasat.

Portál KLM: Flexibilní úprava cesty rychle a snadno
S balíčkem Messaging mají cestující možnost bezplatně odesílat i přijímat zprávy prostřednictvím aplikací WhatsApp, Facebook Messenger, WeChat atd. Ti, kteří potřebují více dat, si mohou připlatit a zvolit si balíček Surf (například pro čtení internetového zpravodajství) nebo Stream (vhodný pro online sledování filmů). Internetové balíčky je možné zakoupit během letu prostřednictvím portálu KLM. Tento portál nabízí také přístup k upgradům pro spojovací a zpáteční lety – informace o případném zpoždění nebo zrušení letu nebo skrze cestovní partnery společnosti KLM například rezervaci vstupu na exkurzi nebo představení. Na portálu KLM si mohou cestující také rezervovat let na pozdější čas či si pro zpáteční cestu změnit cestovní třidu Economy Class do Economy Comfort (pokud nebude naplněna její kapacita).

Po připojení k síti Wi-Fi na palubě bude mít cestující nejen přístup ke všem funkcím portálu KLM, ale bude moci také bezplatně používat aplikaci KLM a KLM.com. Portál je u všech letadel stejný, což znamená, že zákazníci budou mít konzistentní uživatelské prostředí bez ohledu na to, kde se nacházejí.


Mezikontinentální lety v roce 2022
KLM již nabízí Wi-Fi na palubách flotil Boeing 787 a Airbus A330 a v současné době jej instaluje do letadel Boeing 777. Aktuálně je 81 % mezikontinentální flotily vybaveno připojením k internetu. Očekává se, že cestující budou mít na palubě všech mezikontinentálních letadel přístup k internetu do prvního čtvrtletí roku 2022.
Připravila Martina Vokrouhlíková.

www.klm.cz 

Czech Specials
Side VSH