Menu

Česká barmanská asociace na několika frontách

17. 05. 2021

V těchto turbulentních časech vyvíjí Česká barmanská asociace činnost hned na několika frontách.

VÝSLEDKY PRŮZKUMU
Děkujeme všem členům České barmanské asociace, kteří si udělali chvilku, a vyplnili naše dotazníky. Zjistili jsme například, jak tvrdě dopadla na většinu z vás/nás pandemie koronaviru. O kolik si finančně pohoršili podnikatelé či zaměstnanci registrovaní v CBA? Kolik z Vás by šlo nyní do baru bez roušky? A kolik gastronomů už opustilo obor? Výsledky naleznete zde:
www.cbanet.cz/…&id=4957

MĚSTA ODPOUŠTĚJÍ POPLATKY ZA ZAHRÁDKY
V minulém týdnu jsme oficiálně vyzvali města v Česku, aby odpustila restauracím, hospodám, kavárnám či barům poplatky za venkovní zahrádky, a to až do konce roku. Výzva se dočkala zajímavé mediální odezvy, například v Blesku nebo Seznam zprávách:
www.blesk.cz/…-krachy.html
www.seznamzpravy.cz/…radky-153403

O výzvě mluvil i prezident České barmanské asociace Aleš Svojanovský v několikaminu­tovém živém vstupu pro Českou televizi – ČT24:
www.facebook.com/watch/?…

Především nám ale odpovídají samotná města, a to výhradně pozitivně – poplatky už dříve, anebo na základě naší výzvy, zrušila, což pro nás znamená velkou satisfakci:
www.cbanet.cz/…&id=4956

Jak taková pozitivní odpověď vypadá, můžete vidět na příkladu e-mailu z Opavy.

cba_snimek_obrazovky_2021-05-13

KAMPAŇ NA PODPORU OČKOVÁNÍ PO BARMANSKU
Ve spolupráci s prestižním portálem o barové kultuře AtBars.com realizujeme po vlastní ose národní kampaň na podporu očkování se sloganem „Udělejme tečku za…“ Vizuály zadávané ministerstvem zdravotnictví můžete vídat ve všech velkých televizních, papírových i internetových médiích či v rádiu. Ty naše, v nichž účinkují barmani z Partner’s barů CBA, vycházejí na AtBars.com a komunikačních kanálech CBA každé dva týdny:
www.atbars.com/…rtin-smolny/ 
www.atbars.com/…k-rosemberg/

POZOR NA KONTROLY !!!
Z důvěryhodných zdrojů disponujeme zásadní informací pro všechny provozovatele. Pracovníci hygieny již mají pokyny, aby ihned po otevření zahrádek cíleně vyrazili na intenzivní kontroly dodržování anti-covid opatření v gastronomii. Veškeré pokuty přitom budou předávat finanční správě, která v nich následně bude mít nástroj zarazit dotyčným hříšníkům čerpání kompenzací. Proto všem provozovatelům gastronomických podniků důrazně doporučujeme, aby dodržovali veškerá opatření a vyhnuli se tak velkým nepříjemnostem!

Nadále platí, že se na nás můžete obracet se vším, co vás napadá. Jedeme nadoraz, ale jsme tu stále pro vás.
Připravila Česká barmanská asociace.

www.cbanet.cz
www.iba-world.com

 

 

 

 

Czech Specials
Side VSH