Menu

26. listopadu Toulcův dvůr – Kreativní jarmark a Šetrné Vánoce

20. 11. 2022

Přijďte zahájit letošní adventní čas v sobotu 26. 11. tradičně do hostivařského Toulcova dvora. Na příchozí čeká řada řemeslných prodejců nejen se svými stánky, ale také s tvůrčími dílničkami. Šperky, dekorace, kosmetika či autorská móda je jen nepatrný výčet toho co na jarmarku bude.

Program, který začíná ve 13 hodin je pestrý a nabídne také divadélko či zpívání se souborem  Cantio antiqua. Ten má připravený adventní a vánoční program ze starých dob. Zpěvem doprovodí také rozsvícení vánočního stromečku na nádvoří statku.

Součástí šetrných Vánoc bude i SWAP hraček a vánočních dekorací. SWAP, neboli výměna věcí, které nepotřebuji, za jiné, s nimiž by se zase rád rozloučil někdo jiný, je moderní a šetrná varianta k nakupování. V období před Vánoci tuto možnost řada návštěvníků určitě ocení.

Ve 13 hodin se vernisáží otevře letošní výstava betlémů, která potrvá až do Nového roku. „Výstava letos bude umístěna ve středověkém špýcharu a tradičně ukáže řadu staročeských i současných betlémů z mnoha materiálů,“ dodává k mnohaleté tradici předsedkyně Toulcova dvora Lenka Skoupá a jedním dechem zve všechny, nejen Pražany.
Připravil Jakub Moravec.

www.toulcuvdvur.cz/…etrne-vanoce
https://fb.me/e/23qH8iint
www.toulcuvdvur.cz