Menu

25. Středočeský folklorní festival Tuchlovická pouť

02. 05. 2018

Ve dnech 4.- 6.května 2018 se koná v Novém Strašecí a Tuchlovicích již 25. ročník Středočeského folklorního festivalu Tuchlovická pouť, přehlídka folklorních souborů z Prahy a Středočeského kraje.

Pravidelně se festivalu účastní i soubory z jiných regionů republiky, letos nás potěší západočeským folklorem karlovarský soubor Dyleň a dorazí k nám i soubor Haná z Velké Bystřice u Olomouce. Uvidíme nejen něžné a oddané tance z Hané, ale i mnohem čilejší tance z oblasti Lipenského Záhoří, a nakoukneme s dráteníky i na slovenskou Myjavu. V minulém roce návštěvníky festivalu uchvátil dětský soubor Notičky se zhudebněnými básněmi Jaroslava Seiferta. Letos nepřijdeme o jejich pokračování. Svoji účast potvrdili i další tradiční účastníci, Jarošovci a Jarošáček z Mělníka, rakovnické Borůvky, festivalová trvalka Rosénka z Dejvic a téměř domácí Čtyřlístek z Nového Strašecí. Poprvé se v Tuchlovicích představí pražští Bejvávalo. Stěžejní pořady festivalu se konají v Novostrašeckém kulturním centru a v areálu letního kina v Tuchlovicích. V průběhu uplynulého čtvrtstoletí získalo kino v Tuchlovicích zastřešené pódium i zázemí pro účinkující a je teď chloubou obce. Určitě se tam bude líbit i kuřeti, které pomáhá dětem, a nebude tam ani letos chybět židle, na kterou si můžete sednout v rámci akce Dávám židli do kruhu. A chybět nebudou ani neziskové organizace z Kladenska a Rakovnicka.       
                                                                         
Festival začíná v 17 hodin pátečním odpoledním vystoupením souboru Haná v kostele sv. Havla v Tuchlovicích. Následuje hlavní páteční pořad Vítejte u nás, na kterém přivítá Čtyřlístek v Novostrašeckém kulturním centru v 19. 30 hodin své hosty –
kapelku Lístečku, Borůvky z Rakovníka, Dyleň z Karlových Varů a Hanou z Velké Bystřice.                                                                                                                                          
V sobotu od 10. 30 hodin vystupují soubory na malém jevišti před Českou hospodou v Tuchlovicích, aby divákům zpříjemnily čas před obědem a pozvaly je na oba hlavní festivalové programy. Těm je vyhrazeno sobotní odpoledne od 14 hodin a nedělní dopoledne od 10. 30 hodin v areálu letního kina v Tuchlovicích. Gejzír nadšení, krásy, pohody a klidu. To, co nyní nejvíc potřebujeme. A tím vše nekončí. V posilňujícím duchu se ponese sobotní hlavní večerní pořad. Po škole tanců, která proběhne v areálu letního kina od 19 hodin, se hned ve 20 hodin opět rozezvučí areál letního kina, tentokrát písněmi
Spirituál kvintetu! Netřeba představovat, jen si udělat čas a těšit se!                                                                                                                                                                          
V neděli v 15 hodin ochutnáme poslední třešničku na dortu, kterou nám naservíruje pod názvem Taneční miniatury brněnský
VUS Ondráš! Prolétneme s ním Čechami, Moravou, Slovenskem a dokonce i Ukrajinou. A to se ještě předtím ve 14 hodin uvidíme na pohádce Víti Marčíka. To vše opět v  letním kině.                                                                                                                                            
Věříme, že se nás sejde na jubilejním 25. ročníku hodně. Protože je nám spolu dobře! Budeme se na vás těšit.
Připravil Zdeněk Pšenica.

www.tuchlovickapout.cz

Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new